czwartek, 8 stycznia 2015

Kino OrzełNowy rok. Nowe propozycje filmowe


Nowy rok to dla każdego wielbiciela kina nowe oczekiwania. Co (filmowo) przyniesie nam 2015 rok? Czego możemy się spodziewać? 

Kino studyjne Miejskiego Centrum Kultury bardzo mocno wchodzi w ten nowy rok.
Filmowych emocji z pewnością nie zabraknie. Warto już teraz zarezerwować sobie trochę czasu.

Na dobry początek coś dla najmłodszych widzów. "Kacper
i Emma - zimowe wakacje" 
reż. A. L. Naess.
 To kolejna część przygód przyjaciół. Tym razem będzie można śledzić perypetie tytułowych bohaterów w trakcie ferii zimowych.

Kolejnym tytułem jest "Sen o Warszawie" w reżyserii Krzysztofa Magowskiego
To pierwszy film biograficzny o ikonie polskiej muzyki rozrywkowej - Czesławie Niemenie. W filmie wykorzystano m.in. wiele nieznanych materiałów archiwalnych, które rzucają nowe światło na życie piosenkarza.

Z kolei Pedro Almodovar w komedii pt. "Dzikie historie" przedstawia sześciu na co dzień spokojnych ludzi, którym nagle puszczą nerwy. Niedoceniony muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych pokażą wszystkim swoje prawdziwe oblicze...

"Wolny strzelec" Dana Gilroy'a to mroczny dramat, który prezentuje portret, człowieka, który dla sukcesu jest
w stanie zrobić wszystko, nawet popełnić zbrodnię.

A już 9 stycznia widzowie będą mogli zobaczyć film w reżyserii Grzegorza Jarzyna pt. "Między nami dobrze jest". Jest to adaptacja sztuki Doroty Masłowskiej pod tym samy tytułem. Opowiada o polskim społeczeństwie czasu transformacji. Głównymi bohaterkami są: Osowiała Staruszka na wózku inwalidzkim, jej córka Halina oraz wnuczka - Mała Metalowa Dziewczynka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz